Kalite ve Üretim

Aktif Kutu Ambalaj olarak işletmede kullanılan her türlü malzeme ve hammadde titizlikle test ve analizlere tabi tutulmakta, üretimin her aşaması çeşitli analiz ve ölçümlerle kontrol edilmekte ve izlenmektedir. Bu sayede yasal gereklilikleri sağlamayan ve tüketici beklentilerini karşılamayan ürünlerin tüketime sunulması engellenmektedir. Yapılan analizlerin ve ölçümleri doğruluğu akredite laboratuvarlar gönderilen numunelerle doğrulanmaktadır.

Tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar uzanan aşamalarda sağlıklı bir iletişim kurarak kusursuz, zamanında ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verilmesi en önemli gayemizdir.

image
Halkasal Ezilme Dayanım (RCT – Ring Crush Test)

Silindirik hale getirilmiş numuneye dik olarak kuvvet uygulanması ile kağıdın ezilmeden dayanabileceği en büyük basma kuvvetidir.

 

image
Dikey Ezilme Dayanımı (CCT – Corrugated Crash Test)

175 °C ısıdaki Oluklamadan geçirilerek Ondüle haline getirilen fluting kağıdın dikey basınca maruz kaldığında ezilmeden dayanabileceği en büyük kuvvettir.

image
Yüzey Ezilme Dayanımı (CMT – Conconra Medium Test)
175 °C ısıdaki Oluklama Cihazından geçirilerek Ondüle haline getirilen kağıdın yüzeyine dik yönde uygulanan kuvvet ile olukların ezilmeden dayanabileceği en büyük kuvvettir. Birimi N’dur.
image
Kağıt Kopma Dayanımı

Kağıdın kopmadan önce dayandığı birim genişlik başına en büyük kopma direncidir. Birimi Kn/m’dir.

 

 

image
Su Emiciliği (COBB Test)

Standart atmosfer şartlarında 1 m² kağıdın 1 cm yüksekliğinde su sütunu altında belirli bir sürede emdiği su miktarıdır. Birimi gr/m²’dir.

 
image
Gramaj Testi

Standart atmosfer şartlarında kağıdın 1 m²’sinin gram olarak kütlesidir. Birimi gr/m²’dir.

 

 

Yarı Mamule Uygulanan Testler

Aktif Kutu ve Oluklu Mukavva olarak üretimde valide edilmiş test metotları ile ürünlerimiz uluslararası standartlara dayanan örneklem metodu ve %100 kalite kontrol testleri ile sürdürülmektedir. Özellikle ürünlerimize rutin olarak tıkanıklık, kaçak ve çekme testleri yapılmaktadır.

Üretimin her aşamasında kullanılan ve cihazın yaşam döngüsüne etkisi olan cihaz, makine, ekipman ve kalıplar bir takvim çerçevesinde validasyon süreçlerimize dahil edilmektedirler.

image
Kenar Ezilme Dayanımı (ECT – Edge Crush Test)
Standart atmosfer şartlarında oluklu mukavvanın oluklarına paralel olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli kuvvettir. Birimi kN/m’dir.
image
Patlama Dayanımı (BST-Bursting Strength Test)
Oluklu mukavvanın standart atmosfer şartlarında hidrolik bir basınç uygulanarak patlayabilmesi için gerekli basınç değeridir. Oluklu mukavvanın bölgesel zorlanmalara karşı dayanma gücü hakkında bilgi verir. Birimi kgf/cm²’dir.
image
Yüzey Ezilme Dayanımı (FCT -Flat Crush Test)
Standart şartlarda oluklu mukavvanın, yüzeyine dik olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli basınç miktarıdır. Bu test ile ondüle tabakasının elastikiyeti, diğer bir deyişle darbe emme mukavemeti ölçülür.

Mamule Uygulanan Testler

Kaliteyi sürekli gelişim olarak algılayan firmamız, bu doğrultuda ürün kalitesini etkileyen tüm süreçleri iyileştirmek ve geliştirmek için ar-ge çalışmalarına büyüm önem vermektedir. Ürettiğimiz ürünlerin, tasarım sürecinden son şeklini alıncaya kadar geçirdiği tüm süreçler ar-ge departmanımız tarafından sürekli kontrol edilmektedir.
image
Kutu Ezilme Dayanımı (BCT -Box Compression Test)
İçi boş kutunun, dikey ezilmeye karşı göstereceği direnci belirlemek için yapılır. Bu test sonucu bize üst üste istiflenen kutuların ezilme direnci hakkında bilgi verir. Birimi kgf’dur.
image
Hassas Renk Ölçümü (Spektrofotometre)

Numuneden belirli spektrumlarda ışık geçirilmesi ve bu ışının ne kadarının numune tarafından absorblandığını bulması esasına dayanır.

image
Viskozite Ölçümü (Viskozimetre)

Tutkalın yüzey gerilimi altında deforme olmaya karşı gösterdiği direncin ölçüsüdür. Brookfield metodu ile ölçülür birimi cP ‘dır.

image
Kalınlık Ölçümü (Kumpas/ Mikrometre)

Levha veya kağıt için yapılan kalınlık ölçümüdür.Referanslarımız

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz...